O nás

Kdo stojí za značkou DODA 

Jmenuji se Tereza a vytvořila jsem značku oblečení na doma DODA homewear style.

Od malička jsem si kreslila návrhy oblečení a šila šaty na svoji Barbie.

Vystudovala jsem textilní průmyslovku v oboru Textilní výtvarnictví. Po škole jsem dělala zaměstnání mimo obor studia, jak tomu často bývá, ale kolem textilu jsem se pohybovala stále.

Cestami osudu jsem získala zkušenosti a konečně mohla zhmotnit můj sen, který jsem už dlouho měla v hlavě.

S realizací mých nápadů mi však pomáhá několik dalších skvělých žen…. skvělá konstruktérka střihů a několik švadlenek, bez kterých by to nešlo.

 

Co je DODA?

 je to zkratka filozofie značky - Buďte DOma mou

DODA chce změnit vnímání žen a jejich pohled na oblečení na doma. Ukázat, že i doma se můžou obléct slušivě, vkusně a přitom pohodlně a cítit se příjemně.

Naopak ženám, které již takové oblečení vyhledávají, chce DODA nabídnout výběr na jednom místě.

 

Co mě přivedlo ke vzniku značky

 V českých zemích je oblečení na doma opomíjená věc. Většinou se k oblečení na doma řadí oblečení vyšlé z módy, nebo prostě to co bychom si ven už nevzaly. Z vyprávění našich maminek a babiček však víme, že i u nás byly doby kdy ženy na doma nosily speciální oděvy a nebyly to roztrhané, ušpiněné, nebo kousky vyšlé z módy. Například ve skandinávských zemích si lidé uvědomují přínos a kouzlo hezkého oblečení na doma, také proto, že doma v zimních měsících tráví mnoho času a  hojně i rádi se do různých domácích oděvů oblékají. 

I já jsem nosila po doma věci, které už bych si do města nevzala a bylo mi líto je vyhodit. Ano i to se dá takto využít, ale ne vždy je to oblečení pohodlné.

Vedla jsem jeden malý butik s luxusním prádlem a všimla si, že pár dodavatelů takové oblečení sem tam nabízí a vyzkoušela jsem objednat na prodejnu. Zamilovala jsem se do některých materiálů, pořídila si je domů a začala doporučovat zákaznicím. No a byl to úspěch. Zákaznice se ptaly po dalším, ale nebylo kde brát. Hledala jsem i ostatní nabídku na trhu a zjistila, že tohoto opravdu moc není. A tak jsem se rozhodla, že tuto díru na trhu mohu zaplnit. Do takového oblečení jsem se zamilovala i proto, že jsem se začala cítit lépe i před mým dlouholetým partnerem, před kterým je potřeba i doma být přitažlivá. A nejen pro něj. I sama jsem se cítila lépe. A tohle bych chtěla ženám nabídnout a předat dál.

 

Co vám takové oblečení přinese? 

Doma trávíme čas odpočinku a cítíme se tam bezpečně. Přijdete domů po těžkém dni v práci, sundáte formální oblečení a převlékáte se do domácího. Když bude krásné elegantní a přitom ze skvělých materiálů, najednou ucítíte relaxaci a dobrý pocit. Věřte, že se díky němu budete cítit lépe, dokonce i více atraktivní a spolehněte se na to, že to ocení i váš partner, byť jen podvědomě.

Takové oblečení přináší i pocit celkové osobní pohody.

Oblečení na doma vám zpříjemní čas strávený doma o něco víc.

 

Na barvě záleží 

Jaké barvy vybíráme? -volíme zejména přírodní pastelové odstíny, které působí na psychiku uklidňujícím dojmem, a navíc ve vás budou vyvolávat pocit domova. Barevnost produktů na danou kolekci vybíráme dle barev vyskytujících se v přírodě právě v daném ročním období.